سفارش تبلیغ
صبا

شمیم یاس
قالب وبلاگ

گل تقدیم شماسالگرد هفته‌ی‌ دفاع‌ مقدس‌گل تقدیم شما

درسالگرد هفته‌ی‌ دفاع‌ مقدس‌، هیچ‌ چیز شایسته‌تر از آن‌ نیست‌ که‌ یاد و نام‌گرامی‌ شهیدان‌ و فداکاران‌ راه‌ خدا را بزرگ‌ بداریم‌، آنان‌ که‌ به‌ عهد و پیمان‌خود با خدا و با امام‌ عزیز وفا کردند و هستی‌ خود را به‌ میدان‌ آورده‌، صادقانه‌از حریم‌ اسلام‌ و نظام‌ اسلامی ‌دفاع‌ نمودند و به‌ بهای‌ نثار جان‌ خود خطر دشمن‌را از انقلاب‌ و میهن‌ عزیز،دور ساختند. اینها جاودانگان‌ تاریخ‌ ما و ستارگان‌اسلامند، هر چیزی‌ با گذشت‌ زمان‌ کم‌رنگ‌ و بی‌اثر می‌شود و اینان‌، همچون‌ همه‌ی‌شهیدان‌ راه‌ خدا،روزبه‌روز در چشم‌ اهل‌ دل‌ و در متن‌ تاریخ‌ ما، برجسته‌تر ودرخشان تر می‌گردند.رحمت‌ خدا بر آنان‌ و درود و دعای‌ بندگان‌ صالح‌ خدا نثارتربت‌ آنان ‌باد.


[ یکشنبه 92/6/31 ] [ 6:0 صبح ] [ @مهاجر غریب@ ] [ نظر ]

  برائت از دوزخ و نفاق با تسبیحات حضرت زهرا(س)

بنا بر روایت امام صادق(علیه‏السلام)، تسبیحات حضرت زهرا(علیهاالسلام) از جمله‏ ى ذکر کثیرى است که خداوند در قرآن کریم یاد فرموده است:

«تسبیح فاطمة الزهراء علیهاالسلام من الذکر الکثیر الذى قال الله عز و جل: «واذکروا الله ذکرا کثیرا.» و از طرفى رسول گرامى اسلام فرموده است: «من اکثر ذکر الله عز و جل احبه الله و من ذکر الله کثیرا کتبت له برائتان؛ برائة من النار و برائة من النفاق» هر کس ذکر خداى عزوجل را بسیار کند خداوند او را دوست دارد، و هر کس ذکر خدا را بسیار کند براى او دو برائت(منشور آزادى) نوشته شود: یکى برائت از آتش جهنم، و دیگرى برائت از نفاق و دورویى.

لذا تسبیحات صدیقه‏ ى طاهره اگر با شرائطش انجام پذیرد، موجب برائت از دوزخ و نفاق مى‏ گردد.

 


[ پنج شنبه 92/6/7 ] [ 6:19 صبح ] [ @مهاجر غریب@ ] [ نظر ]

 « چهار ذکر الهی در چهار حالت بحرانی »


امام جعفر صادق (علیه السلام) فرموده است: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی برد!

 1- در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر «حسبنا الله و نعم الوکیل» (سوره مبارکه آل عمران آیه 171) پناه نمی برد. در صورتی که خداوند به دنبال ذکر یاد شده فرموده است: پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتند، و تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جستند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت) و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند، و هیچگونه بدی به آنان نرسید.

 2- در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر «لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین» (سوره مبارکه انبیاء آیه 87) پناه نمی برد. زیرا خداوند به دنبال این ذکر فرموده است: «پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یاد شده، از اندوه نجات دادیم و همین گونه مومنین را نجات می بخشیم.» (سوره انبیاء آیه 88)


ادامه مطلب...

[ سه شنبه 92/6/5 ] [ 6:41 صبح ] [ @مهاجر غریب@ ] [ نظر ]
   1   2      >
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

لینک دوستان
امکانات وب

استخاره با قرآن کریم
دریافت کد استخاره آنلاین


ابزار های نایت اسکین

بازدید امروز: 11
بازدید دیروز: 14
کل بازدیدها: 300541