سفارش تبلیغ
صبا

شمیم یاس
قالب وبلاگ

گل تقدیم شماروشهای پخت مــــــــــــــاهیگل تقدیم شما

روش اول 

 ماهی را بعد از شستن خشک کنید،در یک دیس لبه دار ، مقداری آبلیمو و نمک و زعفران را مخلوط کنید و ماهی را در آن بخوابانیدتمام سطح ماهی و داخل شکم ماهی را به مخلوط آغشته کنید و بگذارید یک ساعت در یخچال بماند تا مزه دار شود ،بعد تمام سطح ماهی را با آرد سفید بپوشانید و هر دو طرف ماهی را در روغن با حرارت ملایم خوب سرخ کنید .

 روش دوم 

 بعد از گذشت یک ساعت که ماهی ها مزه دار شدند ، بدون پوشاندن سطح آنها با آرد سفید ، ماهی ها را روی آتش ( یا کباب پز ) با استفاده از توری مخصوص کباب کردن ماهی ، کباب کنید .


 روش سوم 

 به مواد لازم بالا دو عدد زرده تخم مرغ ، یک عدد تخم مرغ کامل ، به مقدار لازم آرد سوخاری و یک لیوان ماست نیز اضافه کنید .در یک دیس لبه دار ، نمک ، آبلیمو ، زرده تخم مرغ ، ماست و زعفران را با دو قاشق غذا خوری آرد سفید  مخلوط کنید و ماهی ها را در مخلوط بخوابانید طوری که تمام سطح ماهی داخل مخلوط باشد . بگذارید یک ساعت در یخچال بماند Tتخم مرغ کامل را در ظرفی جداگانه بشکنید و هم بزنید،بعد سطح ماهی ها را با آرد سفید بپوشانید ، و به تخم مرغ آغشته کنید و بعد پشت و روی ماهی را با آرد سوخاری پوشش دهید ودر روغن سرخ کنید .

 روش چهارم

 پشت و روی ماهی را با مخلوط نمک و آبلیمو آغشته کنید و داخل شکم ماهی را با سیر و جعفری خرد شده و نمک و آبلیمو پر کنید و در فر با 250 درجه به مدت نیم ساعت بگذارید تا پخته و کبابی شود .

 روش های بسیار متنوعی برای طبخ انواع ماهی به کار برده میشود . که بسته به رسم محلی و ذائقه افراد در مناطق مختلف و البته به نوع ماهی ، متفاوت است .

نکته

برای راحت جدا کردن اسکلت و استخوان های ماهی ، بعد از پاک کردن آن ، ماهی را از شکم برش بزنید و روی تخته پهن کنید . با قسمت پهن چاقو ، از پشت روی بدنه ماهی فشار بیاورید و بعد ماهی را برگردانید و اسکلت ماهی را همراه استخوان هایش به راحتی جدا کنید . فقط مواظب باشید که گوشت ماهی تکه تکه نشود .

 بهتر است پوست ماهی را اصلا از آن جدا نکنید ( بر عکس پوست مرغ ) به دلیل اینکه گوشت ماهی بسیار لطیف است و هنگام سرخ کردن به سرعت میسوزد ولی نپخته میماند .

وقتی یک روی ماهی سرخ شد ( درب ظرف باز باشد ) و ماهی را برگرداندید ، بهتر است درب ظرف را بگذارید تا هنگام سرخ شدن روی دیگر ماهی ، گوشت ماهی هم کاملا پخته شود .

 در اواخر سرخ شدن ماهی ، مقدار کمی زعفران دم کرده را با آبلیمو مخلوط کنید و آرام روی ماهی بریزید تا کاملا مزه دار شود . 

اگر خیلی به بوی ماهی حساسیت دارد ، هنگام مزه دار کردن ماهی ،‌ از مقداری رز ماری در مواد استفاده کنید ، بوی ماهی را به کلی از بین می برد .

 


[ جمعه 92/2/6 ] [ 10:45 صبح ] [ @مهاجر غریب@ ] [ نظر ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

لینک دوستان
امکانات وب

استخاره با قرآن کریم
دریافت کد استخاره آنلاین


ابزار های نایت اسکین

بازدید امروز: 12
بازدید دیروز: 14
کل بازدیدها: 300542